ВІДНОВЛЕННЯ БУДИНКУ ПРОФСПІЛОК НА МАЙДАНІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

2016 рік

У ніч з 18 на 19 лютого 2014 року під час подій Революції Гідності зазнав пожежі Будинок профспілок України. Вогнем було знищено приміщення з другого до шостого поверху, зазнала пошкоджень частина несучих залізобетонних конструкцій будівлі, деякі плити перекриття були обвалені на нижче розташовані поверхи, обгоріла частина вікон, згорів екран та вийшов із ладу годинник на вежі будівлі. Загалом було зруйновано майже 40 % від усієї площі будівлі.
Упродовж 2014-2015 років було виконано повне технічне та інструментальне обстеження будинку, інженерно-гідрологічні вишукування. Це дало змогу визначити принципову можливість і доцільність відновлення будинку та обрати первинні заходи щодо ліквідації наслідків пожежі й укріплення несучих конструкцій. Генеральним підрядником відбудови Будинку профспілок у місті Києві стала Інвестиційно-будівельна компанія «ФЕНІКС ГРУП». Уже 2 січня 2016 року розпочалися відновлювальні роботи, які було поділено на два етапи.
Перший етап був спрямований на відновлення несучої спроможності будівлі.
Другий етап передбачав відновлення фасадів, внутрішніх інженерних комунікацій та внутрішнього опорядження будівлі.

2016-2017 роки

Відновлення несучої спроможності будівлі, демонтаж і монтаж ліфтових шахт.

На першому етапі проводилися роботи із підсилення та заміни частини пошкоджених залізобетонних плит перекриття на плити з використанням профільного сталевого настилу заввишки 135 мм.
Перед виконанням робіт з підсилення та розбирання конструкцій було встановлено тимчасові кріплення в аварійних місцях, а саме 450 опор та 380 балок.
Згідно з розробленим проектом виконання робіт для проведення демонтажу було виготовлено нестандартне обладнання (тумби, балки, настил) для безпечного виконання робіт.
Підсилення залізобетонних ригелів та колон виконувалося за допомогою металевих конструкцій з високоміцної сталі марки S355, що значно підвищило надійність каркасу. Загалом було замінено 348 плит перекриття, 179 залізобетонних балок та виготовлено/змонтовано 144 тони металоконструкцій.
Проведені роботи зі зняття плитки Травертин з фасаду та вежі будівлі, демонтажу сходових клітин, після чого нові були змонтовані за сучасними вимогами до евакуації людей під час пожежі. Великий об’єм робіт був виконаний з очищення стін, стель, колон від наслідків, заподіяних вогнем.

Відновлення актової зали

Найбільших пошкоджень зазнало приміщення актової зали будівлі. Для відновлення повністю демонтовані плити перекриття даху. Натомість по периметру зали було змуровано залізобетонний монолітний пояс, на який встановлено одну з найбільших балок завдовжки 19 м та завширшки 9 м. Вага сталевої конструкції майже 10 тонн. Усього таких секцій – шість.

2017-2018 роки

Відновлення фасадів, відновлення внутрішніх інженерних комунікацій та внутрішнього опорядження будівлі.

На даному етапі виконано комплекс будівельно-монтажних робіт, а саме:

 • підсилення та утеплення фасаду;
 • демонтаж усіх старих та встановлення нових віконних систем;
 • прокладання інженерних комунікацій;
 • монтаж внутрішніх перегородок з газоблоку;
 • внутрішні опоряджувальні роботи;
 • упорядкування прилеглої території.

Для підсилення та утеплення фасаду було змонтовано 5533 м2 будівельних риштувань.
Для облицювання будинку використано керамограніт, для утеплення – шар мінеральної вати товщиною 120 мм. Віконні прорізи обрамлено металоконструкціями. Така конструкція вентильованого фасаду в сукупності із сучасними віконними системами відповідає новим протипожежним нормам і забезпечуватиме енергоефективність будівлі.

2018 рік

Відновлювальні роботи завершено.

Контакти

 • Адреса

  01001, м. Київ, Незалежності майдан, будинок 2
 • +38 098 051 23 99

 • info@fenixgroup.ua

  info@fenixgroup.ua