БУДИНОК ПРОФСПІЛОК - БУДИНОК РЕВОЛЮЦІЙ

Будинок профспілок найбільше відомий за двома революціями. Двічі будівлю використовували як штаб під час протестів на Майдані Незалежності.

В 2004 році під час Помаранчевої революції в будинку працював штаб опозиції. В листопаді 2013 – лютому 2014 року під час Революції Гідності будинок став місцем розміщення штабу національного спротиву.

Під час Революції Гідності, яка призвела до повалення президента та зміни політичного курсу України, Будинок профспілок був фактично зруйнований пожежею під час штурму проурядових сил. Вогнем було знищено майже 40% від усієї площі будівлі.

Генеральним менеджером і підрядником реконструкції Будинку профспілок обрано FENIX GROUP.

2016-2017 роки

2 січня 2016 року розпочалися відновлювальні роботи, які було поділено на два етапи.
Перший етап був спрямований на відновлення несучої спроможності будівлі.
Другий етап передбачав відновлення фасадів, внутрішніх інженерних комунікацій та внутрішнього опорядження будівлі.

На першому етапі проводилися роботи із підсилення та заміни частини пошкоджених залізобетонних плит перекриття на плити з використанням профільного сталевого настилу заввишки 135 мм.
Перед виконанням робіт з підсилення та розбирання конструкцій було встановлено тимчасові кріплення в аварійних місцях, а саме 450 опор та 380 балок.
Згідно з розробленим проектом виконання робіт для проведення демонтажу було виготовлено нестандартне обладнання (тумби, балки, настил) для безпечного виконання робіт.
Підсилення залізобетонних ригелів та колон виконувалося за допомогою металевих конструкцій з високоміцної сталі марки S355, що значно підвищило надійність каркасу. Загалом було замінено 348 плит перекриття, 179 залізобетонних балок та виготовлено/змонтовано 144 тони металоконструкцій.
Проведені роботи зі зняття плитки Травертин з фасаду та вежі будівлі, демонтажу сходових клітин, після чого нові були змонтовані за сучасними вимогами до евакуації людей під час пожежі. Великий об’єм робіт був виконаний з очищення стін, стель, колон від наслідків, заподіяних вогнем.

ВІДНОВЛЕННЯ АКТОВОЇ ЗАЛИ

Найбільших пошкоджень зазнало приміщення актової зали будівлі. Для відновлення повністю демонтовані плити перекриття даху. Натомість по периметру зали було змуровано залізобетонний монолітний пояс, на який встановлено одну з найбільших балок завдовжки 19 м та завширшки 9 м.

Вага сталевої конструкції майже 10 тонн.

Усього таких секцій – шість.

2017-2018 роки

Відновлення фасадів, відновлення внутрішніх інженерних комунікацій та внутрішнього опорядження будівлі.

На даному етапі виконано комплекс будівельно-монтажних робіт, а саме:

 • підсилення та утеплення фасаду;
 • демонтаж усіх старих та встановлення нових віконних систем;
 • прокладання інженерних комунікацій;
 • монтаж внутрішніх перегородок з газоблоку;
 • внутрішні опоряджувальні роботи;
 • упорядкування прилеглої території.

Для підсилення та утеплення фасаду було змонтовано 5533 м2 будівельних риштувань.
Для облицювання будинку використано керамограніт, для утеплення – шар мінеральної вати товщиною 120 мм. Віконні прорізи обрамлено металоконструкціями. Така конструкція вентильованого фасаду в сукупності із сучасними віконними системами відповідає новим протипожежним нормам і забезпечуватиме енергоефективність будівлі.

2019 рік

У 2019 році реставраційні роботи завершено.

До будівлі повернулися профспілки, бізнес та громадські організації.

Того ж року британська міжнародна компанія IWG, відома на весь світ своїми коворкінг-брендами Regus і Spaces, відкрила в Будинку профспілок свій найбільший в Україні коворкінг-офіс.

Бренд Spaces, створений у 2006 році, управляється IWG. Spaces знаходяться в 39 країнах світу (включаючи Нідерланди, США та Австралію) і в 150 місцях. Формат офісу Spaces покликаний сприяти активному розвитку бізнесу – від підприємців і стартаперів до великих корпорацій.

Близько 50 українських і міжнародних компаній і неурядових організацій відкрили свої офіси та працюють у Spaces у Будинку профспілок.

Контакти

 • Адреса

  01001, м. Київ, Незалежності майдан, будинок 2
 • +38 098 051 23 99

 • info@fenixgroup.ua

  info@fenixgroup.ua